Sort by

antjeeeeeeeee has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaolin vs. Lama

Shaolin vs. Lama

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Duyster

Duyster

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Chronicles of Riddick: Dark Fury

The Chronicles of Riddick: Dark Fury

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Simplicity: The Life and Art of Alex Toth

Simplicity: The Life and Art of Alex Toth

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kinatay

Kinatay

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beef Cattle

Beef Cattle

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promise of Pisa

Promise of Pisa

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Magnificent Butcher

The Magnificent Butcher

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big Rascal

Big Rascal

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Will o' the Wisp

Will o' the Wisp

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Trio

The Magnificent Trio

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Any Way the Wind Blows

Any Way the Wind Blows

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zaman

Zaman

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sword of the Beast

Sword of the Beast

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Overdrive

Overdrive

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★½
Edit this entry