antlegs has logged 205 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Edit this entry  
30
The Virgin Psychics

The Virgin Psychics

2015
×
Edit this entry  
26
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Edit this entry  
21
I Am Sun Mu

I Am Sun Mu

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Internet Famous

Internet Famous

2016
×
Edit this entry  
14
Hong Kong Trilogy: Preschooled Preoccupied Preposterous

Hong Kong Trilogy: Preschooled Preoccupied Preposterous

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ways of Seeing

Ways of Seeing

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Little Red Flowers

Little Red Flowers

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
12
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Amer

Amer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thunder

Thunder

1982
×
Edit this entry  
07
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Edit this entry  
04
Braindead

Braindead

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Excision

Excision

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Youth

Youth

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry