• Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Gorillaz: Song Machine Live From Kong

  • The Whole Truth

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Deep House

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • La Verónica

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Don't Listen

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★