• Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • The Getaway King

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★