Sort by

The CultWorthy Studios has logged 60 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scenes from the Class Struggle in Beverly Hills

Scenes from the Class Struggle in Beverly Hills

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freewheelin'

Freewheelin'

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Salome's Last Dance

Salome's Last Dance

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breaking In

Breaking In

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Brotherhood of Justice

The Brotherhood of Justice

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Animalympics

Animalympics

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
The Puppetoon Movie

The Puppetoon Movie

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gas Pump Girls

Gas Pump Girls

1979
×
★★½
Edit this entry  
22
Lord Love a Duck

Lord Love a Duck

1966
×
★★★
Edit this entry  
22
The Great Gabbo

The Great Gabbo

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corman's World

Corman's World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split Image

Split Image

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
From the Hip

From the Hip

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes of a Stranger

Eyes of a Stranger

1981
×
★★½
Edit this entry  
18
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Out of Bounds

Out of Bounds

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tag: The Assassination Game

Tag: The Assassination Game

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Park Is Mine

The Park Is Mine

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cameron's Closet

Cameron's Closet

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Natural Enemies

Natural Enemies

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flamingo Road

Flamingo Road

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Out There

Out There

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scenes From the Goldmine

Scenes From the Goldmine

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Songwriter

Songwriter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hit List

Hit List

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Led Zeppelin - The Song Remains the Same

Led Zeppelin - The Song Remains the Same

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Man's Land

No Man's Land

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angel

Angel

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rancho Deluxe

Rancho Deluxe

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry