Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mommy, I'm Scared

Mommy, I'm Scared

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
A Run for Money

A Run for Money

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sivas

Sivas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Announcement

The Announcement

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry