Sort by

antoniodstefan has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
21
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
W.

W.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ram Dass, Going Home

Ram Dass, Going Home

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry