Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Battling Butler

Battling Butler

1926
×
★★★
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Art

High Art

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry