Sort by

Antonio has logged 137 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
White Girl

White Girl

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indignation

Indignation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry