• Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • Halston

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Hello My Dear

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Plumber

    ½

  • Orchids in Fire

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★