AntoniusBlock01 has logged 55 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
12
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harpy

Harpy

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grudge

The Grudge

2004
×
★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry