• Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★★½

  • All Day and a Night

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Mulan

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sergio

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½