Anton has logged 132 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
Edit this entry  
01
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Edit this entry  
11
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry