• Turning Red

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Playlist

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • New Beginning

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Art of Effortless Living

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Beach House: Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • Dead End

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Creative Brain

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • I Am Jonas

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • floatland

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • A Kid Like Jake

    ★★½