RSS feed for Lara
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • The Lovebirds

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

  • Watchmen

    ★★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Poms

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Little

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Iris: A Space Opera by Justice

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • J.R. “Bob” Dobbs and The Church of the SubGenius

  • Alice

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Breakthrough

    ★★½

  • Jezebel

  • The Wall of Mexico

    ★★★★

  • Boyz in the Wood

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Serenity

    ★½

  • Fyre

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • The ABC Murders

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★