Sort by
  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Akira

    ★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★

  • Gremlins

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Alien

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★