Louis has logged 23 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jiminy Glick in Lalawood

Jiminy Glick in Lalawood

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Homegrown

Homegrown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Dangerous Woman

A Dangerous Woman

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Josh and S.A.M.

Josh and S.A.M.

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man Who Walked Between the Towers

The Man Who Walked Between the Towers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Highway

Highway

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry