Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
JugJugg Jeeyo

JugJugg Jeeyo

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dilwale

Dilwale

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sonu Ke Titu Ki Sweety

Sonu Ke Titu Ki Sweety

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Hate Luv Storys

I Hate Luv Storys

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zulfiqar

Zulfiqar

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Autograph

Autograph

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pyaar Ka Punchnama 2

Pyaar Ka Punchnama 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pyaar Ka Punchnama

Pyaar Ka Punchnama

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl From Plainville

The Girl From Plainville

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jalsa

Jalsa

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Thursday

A Thursday

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Major

Major

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Samrat Prithviraj

Samrat Prithviraj

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kaun Pravin Tambe?

Kaun Pravin Tambe?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Runway 34

Runway 34

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heropanti 2

Heropanti 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Attack

Attack

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anek

Anek

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bhool Bhulaiyaa

Bhool Bhulaiyaa

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kashmir Files

The Kashmir Files

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry