• Nope

  • Bullet Train

  • Where the Crawdads Sing

  • The Pupils

  • Elvis

  • Jurassic World Dominion

  • One Fine Morning

  • Saani Kaayidham

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • Attack

  • Morbius

  • RRR

  • Ambulance

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • Pada

  • The Adam Project

  • Jhund

  • Valimai

  • The Batman

  • Gangubai Kathiawadi

  • Badhaai Do

  • Uncharted

  • Death on the Nile

  • Kingmaker

  • Emily the Criminal

  • All That Breathes

  • The 355

  • Writer

  • Minnal Murali

  • 83

  • The King's Man

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Chandigarh Kare Aashiqui

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Shoebox

  • Encanto

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Yara

  • Pedro

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • In the Wake

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

  • The Good Boss

    ★★★★½

  • Squid Game

  • The Humans

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Desperate Hour

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Terrorizers

    ★★★★

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Inexorable

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½