Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Ibiza

Ibiza

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'est tout pour moi

C'est tout pour moi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Taking the Plunge

Taking the Plunge

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parched

Parched

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sorry If I Call You Love

Sorry If I Call You Love

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marock

Marock

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alibi.com

Alibi.com

2017
×
½
Read the review Edit this entry