AnyeloBarrios has logged 210 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BELLE

BELLE

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
loudQUIETloud: A Film About the Pixies

loudQUIETloud: A Film About the Pixies

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry