• Crime Scene

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Voices of Parkland

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Shelby American

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Lover

    ★★½

  • The Last Whistle

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • One Small Step

    ★★½

  • Purl

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Take Your Pills

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Sauce

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • God: Serengeti

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • 1997: The Birth of the Camera Phone