Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Mirror

Another Mirror

1977
×
★★½
Edit this entry  
03
High Kukus

High Kukus

1973
×
Edit this entry  
03
Dreamwood

Dreamwood

1972
×
★★
Edit this entry  
03
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
½
Edit this entry  
02
Splices for Sharits

Splices for Sharits

1980
×
★★★½
Edit this entry  
02
Intrigues (I)

Intrigues (I)

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
White Film

White Film

1978
×
★★★
Edit this entry  
02
Unrolling Event

Unrolling Event

1965
×
Edit this entry  
02
The Green Ray

The Green Ray

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Life After Love

Life After Love

2018
×
★★
Edit this entry  
02
A Voyage on the North Sea

A Voyage on the North Sea

1974
×
★★½
Edit this entry  
02
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★½
Edit this entry  
01
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Edit this entry  
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Edit this entry  
31
Christmas on Earth

Christmas on Earth

1964
×
★★★★
Edit this entry  
31
Chumlum

Chumlum

1963
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Meat Joy

Meat Joy

1964
×
★★
Edit this entry  
31
Happenings: One

Happenings: One

1962
×
★★½
Edit this entry  
30
Hatari!

Hatari!

1962
×
★★★½
Edit this entry  
30
Twice a Man

Twice a Man

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shades and Drumbeats

Shades and Drumbeats

1964
×
★★½
Edit this entry  
30
Ingreen

Ingreen

1964
×
★★★½
Edit this entry  
29
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★½
Edit this entry  
28
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Edit this entry  
27
Lovesong 2

Lovesong 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Hell Spit Flexion

Hell Spit Flexion

1983
×
★★½
Edit this entry  
27
Beautiful Funerals

Beautiful Funerals

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prelude 14

Prelude 14

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
Prelude 13

Prelude 13

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prelude 12

Prelude 12

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prelude 11

Prelude 11

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Prelude 10

Prelude 10

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prelude 9

Prelude 9

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Prelude 8

Prelude 8

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
Prelude 7

Prelude 7

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Prelude 6

Prelude 6

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
Prelude 5

Prelude 5

1996
×
Edit this entry  
27
Prelude 4

Prelude 4

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prelude 3

Prelude 3

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Prelude 2

Prelude 2

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Prelude 1

Prelude 1

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Snowing

Snowing

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Persian Series

Persian Series

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Persian Series #18

Persian Series #18

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Persian Series #17

Persian Series #17

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Persian Series #16

Persian Series #16

2001
×
★★½
Edit this entry