paul has logged 222 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Mimosas

Mimosas

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Tiger Zinda Hai

Tiger Zinda Hai

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wet Woman in the Wind

Wet Woman in the Wind

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
Edit this entry  
23
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Devotion of Suspect X

The Devotion of Suspect X

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Risk

Risk

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Edit this entry  
10
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scaffold

Scaffold

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Duckweed

Duckweed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Challenge

The Challenge

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
18
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Zebrahead

Zebrahead

1992
×
★★
Edit this entry  
06
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
29
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Bilal's Stand

Bilal's Stand

2010
×
Edit this entry  
26
True to the Game

True to the Game

2017
×
½
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★½
Edit this entry  
20
The Color of Courage

The Color of Courage

1999
×
★½
Edit this entry  
17
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry