Sort by

paul has logged 285 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
21
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
Edit this entry  
18
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Happy end

Happy end

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
Edit this entry  
12
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Gotti

Gotti

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cold War

Cold War

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Stranger in Paradise

Stranger in Paradise

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
PROTOTYPE

PROTOTYPE

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Day After

The Day After

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Thirdworld

Thirdworld

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★½
Edit this entry  
25
Going Out

Going Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Travel Plans

Travel Plans

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Broken Specs

Broken Specs

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Barfly

Barfly

1987
×
★★½
Edit this entry  
24
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Luck

Good Luck

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Detention

Detention

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Edit this entry