Sort by

paul has logged 956 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★
Edit this entry  
19
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Beginning

Beginning

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Loony Tom

Loony Tom

1951
×
Edit this entry  
17
Four in the Afternoon

Four in the Afternoon

1951
×
★½
Edit this entry  
17
Mother's Day

Mother's Day

1948
×
★★
Edit this entry  
17
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Night

The Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Days

Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant

The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Presence of Mind

Presence of Mind

×
★½
Edit this entry  
13
Gradual Speed

Gradual Speed

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Going Around in Circles

Going Around in Circles

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Venusville

Venusville

1973
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Puccini Conservato

Puccini Conservato

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sshtoorrty

Sshtoorrty

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Triage

Triage

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Living Room

The Living Room

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Prelude

Prelude

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fuji

Fuji

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gulls and Buoys

Gulls and Buoys

1972
×
★★★½
Edit this entry  
11
70

70

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
69

69

1969
×
★★★
Edit this entry  
11
66

66

1966
×
★★½
Edit this entry  
11
Fist Fight

Fist Fight

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
Breathing

Breathing

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
Pat's Birthday

Pat's Birthday

1962
×
★½
Edit this entry  
11
Blazes

Blazes

1961
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eyewash

Eyewash

1959
×
★★★
Edit this entry  
11
Jamestown Baloos

Jamestown Baloos

1957
×
★★½
Edit this entry  
11
Motion Pictures No. 1

Motion Pictures No. 1

1956
×
★★★
Edit this entry  
11
Recreation

Recreation

1956
×
★★★
Edit this entry