• Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • LFG

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★★

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Monday

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Archive

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The F**k-It List

    ★½

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Valley Girl

    ★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½