. has logged 103 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry