. has logged 31 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Only You

Only You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Remember Me

Remember Me

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★½
Edit this entry