Sort by
  • The Marvels

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • Cigarette Girl

    ★★★★½

  • Sherina's Adventure 2

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Andragogy

    ★★★½

  • A Time Called You

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Moon

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Strange Way of Life

    ★★★½

  • The Little Mermaid

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Ghosted

    ★★

  • Mafia Mamma

    ★★★

  • Beau Is Afraid

  • Bottoms

    ★★★★

  • MH370: The Plane That Disappeared

  • John Wick: Chapter 4

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Sacred 2

    ★★★

  • Enola Holmes 2

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • The Womb

    ★★★

  • Werewolf by Night

  • The Red Point of Marriage

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★★★

  • Emily

  • Ticket to Paradise

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

  • Lady Chatterley's Lover

  • Autobiography

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★

  • Stealing Raden Saleh

  • The Invitation

    ★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★