Sort by

aoife 🎙 has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumpin' Jack Flash

Jumpin' Jack Flash

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crazy/Beautiful

Crazy/Beautiful

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cellular

Cellular

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry