• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Guns Akimbo

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polaroid

    ★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Nun

    ★½