• Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Pledge

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • 211

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Bright

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★