• War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Wish Upon

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Five Came Back

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Mayhem

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★

  • Rings

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Kung Fu Yoga

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Golden Exits

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Bye Bye Man

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Supersonic

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★½

  • The Age of Shadows

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Blair Witch

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • Me Before You

  • Elle

    ★★★½

  • Loving

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • The Trust

    ★★

  • I Am Wrath

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Julieta

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★½