• Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Mama Weed

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★½