• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Knocking

    ★★½

  • The Jonsson Gang

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • La Verónica

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mama

    ★★

  • The World to Come

    ★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Fatal Affair

    ★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Veins of the World

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Run Uje Run

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Surge

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Grudge

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Disco

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Arab Blues

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • La Llorona

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★½

  • Ready or Not

  • Weathering with You

    ★★★