RSS feed for Carl

Carl has logged 253 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Holy Mess

A Holy Mess

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman Condemned

The Woman Condemned

1934
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hotel

Hotel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Incident

The Santa Incident

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Devil's Bride

Devil's Bride

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Strange Weather

Strange Weather

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hero

The Hero

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Radiance

Radiance

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Day

A Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Our Time Will Come

Our Time Will Come

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Disappear

You Disappear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Thousand Ropes

One Thousand Ropes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Date, No Signature

No Date, No Signature

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Venerable W.

The Venerable W.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ravenous

The Ravenous

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Verse

The Last Verse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Merciless

The Merciless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ugly Nasty People

Ugly Nasty People

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Free and Easy

Free and Easy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
King of Peking

King of Peking

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Los Perros

Los Perros

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry