RSS feed for Carl

Carl has logged 15 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slim Susie

Slim Susie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Johnny Cash: American Rebel

Johnny Cash: American Rebel

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Body Parts

Body Parts

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry