Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Remainder

Remainder

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Waiting for Forever

Waiting for Forever

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drunk Bus

Drunk Bus

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
18
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry