• The Batman

    ★★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Injustice

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ½

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • DC Villains - Catwoman: The Feline Femme Fatale

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ½

  • The White Tiger

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★½

  • Nomadland

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Bloodshot

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Dracula

  • Klaus

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Giri/Haji

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Guns Akimbo

  • Knives Out

  • Waiting for the Barbarians

  • The King

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Nimic

  • Batman: Hush

  • The Lion King