Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
'83

'83

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baar Baar Dekho

Baar Baar Dekho

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
Edit this entry  
26
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry