Sort by

Adrian Bryant has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
Edit this entry