Sort by

Martin has logged 580 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mariah's Christmas: The Magic Continues

Mariah's Christmas: The Magic Continues

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
12
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prince and the Pauper

The Prince and the Pauper

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gaia

Gaia

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry