Sort by

Paul has logged 249 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Virus

Virus

1999
×
★★
Edit this entry  
29
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Shout at the Devil

Shout at the Devil

1976
×
★★½
Edit this entry  
27
Battleship

Battleship

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
A Turtle's Tale: Sammy's Adventures

A Turtle's Tale: Sammy's Adventures

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Bay

The Bay

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eddie Izzard: Circle

Eddie Izzard: Circle

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Secret Policeman's Ball

The Secret Policeman's Ball

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Russell Howard: Right Here Right Now

Russell Howard: Right Here Right Now

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
★★
Edit this entry  
15
The Tower

The Tower

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Feast of Death

Feast of Death

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Popatopolis

Popatopolis

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ray Harryhausen: Special Effects Titan

Ray Harryhausen: Special Effects Titan

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Something from Nothing: The Art of Rap

Something from Nothing: The Art of Rap

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★½
Read the review Edit this entry