• House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hollywood

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • The Act

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • We Are Little Zombies

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★