Sort by

Emir has logged 41 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★½
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Edit this entry  
07
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
05
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
18
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★½
Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Taksim Hold'em

Taksim Hold'em

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry