Sort by

👽hayley👽 has logged 36 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Craig Ferguson: I'm Here to Help

Craig Ferguson: I'm Here to Help

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry