Sort by

👽hayley👽 has logged 13 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spike Island

Spike Island

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry