Sort by

👽hayley👽 has logged 86 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
War Machine

War Machine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cathy Come Home

Cathy Come Home

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry