👽hayley👽 has logged 65 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
'71

'71

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creation Stories

Creation Stories

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry